Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Perníková chaloupka:                        

                                                                                                 Za devatero horami, řekami a kdoví čím ještě stála perníková chaloupka a v ní si šťastně žili Jeníček a Mařenka, a Ježibožka. Někdy k nim také přišel na návštěvu Perník a to pak byla Ježibožka naštvaná, protože se jí Jeníček snažil obtloustlého Perníka dohodit. Asi si umíte představit jak to dopadlo.
Jednou se však stalo něco, co nikdo z nich nečekal. Ježibožka zrovna pořádala oslavu a pozvala do chaloupky Krmení pro rybičky, Krtečka a Piraňku. Krteček s Piraňkou se zrovna pokoušeli vymyslet jak se zbavit otravné Krmení pro rybičky, když v tom, kde se vzala, tu se vzala… Policie ČR. Jenže hned jak uviděli Ježibožku honem zase zdrhli. Ježibožka prohlásila, že bude nejlepší když se všichni ve jménu zákona rozejdou, protože ministerstvo policejní brutality varuje: Paroubek způsobuje zrudnutí kůže. A tak se všichni ve jménu zákona rozešli a z oslavy nebylo nic. A tak si tam dál šťastně žili.
Jednou, bylo to zrovna v květnu na pátek třináctého Ježibožka oznámila, že bude svatba, kdo koho si bude brát ale nechtěla prozradit. Nám všem to stejně bylo jasné.Jaké však bylo překvapení když se před oltářem objevili.. Ježibožka s Perníkem!!! Svatební obřad si tak v klidu probíhal… …,,Ptám se vás Božka berete si zde přítomného Bohouše Perníka dobrovolně???" ,,Ano, beru,"vzdychla dojatě Božka. A ptám se tebe Bohouši, ale radím ti rozmysli si to, bereš si zde přítomnou Božku dobrovolně??? A-a-a-a-a-a-a-a-n-n-n-n-n-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e NEBERU!!!! " a Bohoušek zdrhl a už jsme ho nikdy neviděli. Tak to vidíte a Božka byla stejně nakonec šťastná, že to DOBŘE dopadlo.

Lednice:                                                                                Přijdou takhle tři muži k bráně od ráje. Svatý Petr se jich ptá jak zemřeli a podle toho je pak pustí do ráje nebo ne. První říká: Přijdu domů z práce, doma manželka leží na posteli celá vzrušená, tak se podívám do skříně - nic, do kuchyně - nic, na balkón a tam uvidím chlapa jak visí za provaz dolů tak ho odstřihnu a on spadne na silnici a plazí se pryč, tak na něj hodím ještě lednici. Vzápětí si uvědomím, co jsem udělal tak  za ním skočím dolů. Druhý muž říká: Natírám si takhle balkón, když vtom mě někdo odstřihne a já spadnu a plazím se pryč, pak na mně spadne ještě lednička. A třetí říká: Sedím si tak v lednici...

 0

Proč?

 

Život mi dává zabrat a bere mozkové buňky. Ještě nedávno jsem si notovala, jak stačím držet s "těmi mladými" krok. Poslední dobou však v té mé písničce zaznívají falešné tóny. A proto jsem si řekla: NE! (Ať žije Čtvrtníček!)

Vařit, prát, žehlit, uklízet už obstojně umím. Zde mne z rutiny nemůže probrat nic nového. Snad nový recept na kuře, ale ten si stejně raději zapíšu. Možná nový prášek na praní, ale ten určitě není nový, jen má jiné jméno a vyšší cenu. Pouze napařovací žehlička by mohla vnést trochu vzruchu k mému žehlicímu prknu. Ale když ta stará obyčejná pořád tak dobře slouží. Chce to radikální změnu v myšlení. Něco úplně nového.

A tím je internet. Ne, že bych byla přímo internetová panna, ale čím více se na síti pohybuji, tím méně těm čudlíkům, ikonkám, prográmkům, skypům, gifům, javam a kýhovýra čemu ještě rozumím. Proto jsem se pustila na tenký led tvorby osobních stránek. Jiného ledu je totiž letos stejně velký nedostatek.

Kromě mého zápolení s tagy budu na toto místo ukládat i mozkomory. Nemyslím tím ony příšery z Harryho Pottera, ale mořiče mozku - hlavolamy. Nedávno jsem se totiž dověděla, že mozek je něco jako sval. Pokud ho nebudu trénovat, ochabne stejně, jako mé líné tělo.

Nové mluvnické pády:                                                                         Nové mezilidské vztahy v naší společnosti si vyžádaly nové pády, takže český jazyk  má v  současné době 17 pádů:

1. - 7. Pád jsou obsazeny v základní gramatice
8. pád        kdo z koho        korytativ
9. pád        koho, jak        buzerativ
10. pád        koho, kam        delimitativ
11. pád        kdo, koho        likvidativ
12. pád        jak na koho        intrikativ
13. pád        komu, co        podmazativ
14. pád        co za co        korupcional
15. pád        jak komu        protekcional
16. pád        koho s kým        konkubinativ (sexuál)
17. pád        co na co        prezervativ

 

Nejsmutnější sranda:                                                                  Nejsmutnější zvíře na světě je muž, protože má prsa bez mléka, ptáka bez
křídel,
vejce bez skořápky a pytel bez peněz. Údajně až 80% žen se nevdá, protože
zjistily, že kvůli 70 g klobásy se nevyplatí chovat doma celé prase
.

Tak nevím.

 

Včera jsem si po návštěvě lékaře zašla na oběd do jedné z místních restaurací. Podotýkám, že to není žádná čtvrtá cenová ani fastfood. Byla jsem unavená a ráda jsem spočinula v příjemném prostředí a těšila se, co mi připraví tamější celkem schopný kuchař. Když tu přede mne číšník položil jídlo na velmi otlučeném talíři.

Tak nevím. Chtěli mi tím naznačit, že vypadám poněkud nakřáple a měla bych se sebou něco dělat? Anebo to v našem pohostinství jde od desíti k pěti?

Co vám obvykle proběhne hlavou, když zazvoní telefon?

Před dobou mobilních telefonů ve mě každé zazvonění budilo ostražitost. Co se asi stalo důležitého, že mi to někdo potřebuje teď hned sdělit?

Dnes v záplavě mobilních "zvonění" začínám být k těmto výzvám lhostejná. Jsou mi protivní lidé jdoucí po ulici a "důležitě" řešící záležitosti své či těch na druhém konci na přechodu přes silnici. A pohrdám tvory, nosící si mobil i na WC
 

 0

  

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář