Jdi na obsah Jdi na menu
 


A co důchodci? Mají se kde pást ?

Tak důchodcům přidali na důchod. Od příštího roku se důchody zvednou průměrně o 346 Kč. Kolega z práce, který už je v důchodovém věku, byl upřímně rád. A pak už s nadsázkou zajásal, že nás všechny pozve na "kafčo" a že to všichni roztočíme. Za těch 346 Kč by se nám to sice dlouho netočilo, ale díky, vládo, aspoň za něco.

Radost mého kolegy však netrvalo dlouho. Jen do té doby, dokud neotevřel obálku z městské části Brno - Slatina, ve které stálo, že mu radnice zvedá nájem o 345 Kč. Což o to, i jedna koruna měsíčně navíc je prima věc a korunka ke korunce … Však to znáte. Problém je, že se od příštího roku zvedá i cena elektřiny, plyn a voda také určitě nezůstanou pozadu, i DPH jde z pěti na devět procent, což zdraží téměř vše ostatní, dále ekologické daně, poplatky u lékaře a za léky ... Když to jeden sečte, začne se mu točit hlava kolem a litovat ty důchodce, kteří už teď obracejí v dlani každou korunu.

A tak by možná stálo za to zapřemýšlet, koho bychom měli vyhnat na pastvu. To abychom ušetřili peníze ze státního rozpočtu. Jestli lidi v důchodovém věku, protože sem celé snažení nejspíš směřuje, nebo vládu, která nedokáže důchodcům za jejich celoživotní práci zajistit důstojný důchod. Já hlasuji pro to druhé.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář